Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
133 posty 676 komentarzy

John May - Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki // Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.

Uroczystość odsłonięcia popiersia Bp. Tadeusza Płoskiego w Ossowie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przemawia Romuald Szeremietiew (wideo)

„Przed pomnikiem władze samorządowe złożyły wieńce, po czym nastąpiło przejście do Kaplicy Cudu Nad Wisłą Matki Bożej Zwycięskiej. Tam sprawowana była Eucharystia, której przewodniczyli księża biskupi i kapłani" -- powiedział Ks. Jan Andrzejewski, kustosz sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Ossowie.


Po Mszy Św. w Panteonie Bohaterów został odsłonięty i poświęcony pomnik ks. bp. Tadeusza Płoskiego. Następnie przy cmentarzu obok kaplicy odbył się apel poległych i rekonstrukcja „Cudu Nad Wisłą".

 Nagłośnienie bardzo szwankowało, polepszyłem dzwięk, ale niestety i tak słabo słychać.

 


Budowa Panteonu Bohaterów rozpoczęła się 17 czerwca tego roku. Jako pierwszy odsłonięty został Pomnik śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W przyszłym roku planowane jest odsłonięcie Pomnika Ryszarda Kaczorowskiego, Prezydenta na uchodźstwie.

Panteon Wielkich Polaków jest budowany z inicjatywy ks. Jana Andrzejewskiego i władz samorządowych. Zwrócili się  oni w tej sprawie do ks. arcybiskupa Henryka Hosera, ordynariusza diecezji Warszawsko-Praskiej. Panteon powstał w miejscu gdzie w 1920 roku zginęli żołnierze walcząc o wolność Ojczyzny.

pochylony tekst -RM

zdjęcia, wideo - John May

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031